Seuran vuosikokous Tullisaaressa 24.5.2023

Kesäisissä tunnelmissa pidettyyn vuosikokoukseen, ja kokouksen yhteydessä pelattuun Tullisaari Silver -kilpailuun osallistui 31 jäsentä. Kokouksessa käsiteltiin sääntömääräiset asiat, toisin sanoen edellisen ja alkavan hallituskauden vuosikertomus, talousasiat ja toiminnan peruspiirteet. Kokouksessa valittiin myös seuran puheenjohtaja ja hallituksen jäsenet, neljä varsinaista jäsentä ja neljä varajäsentä.

Henkilövalinnat:

  • Puheenjohtajana jatkaa Tuomas Virtanen
  • Hallituksen varsinaiset jäsenet: Tuomo Saari, Janne Sandelin, Esko Sepponen, Janne Teikari
  • Hallituksen varajäsenet: Joakim Lehikoinen, Juho Niva, Tomi Näppä, Sakke Kaisanlahti

Hallitus järjestyy lähiaikoina ja jakaa tehtävät sekä vastuualueet jäsenten kesken. Kokouksen pöytäkirja jaetaan jäsenille sähköpostitse.

Kokouksen jälkeen pelattiin pop-up -radalla Mulligan Hooligans Pro Tourin osakilpailu. Kisassa nähtiin useita hyviä suorituksia, kaksi hole-in-one -heittoa, ja useita ob- tai hazard-alueelle päätynyttä. Tulokset löytyvät metrixistä.

Tunnelma oli mitä parhain!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *